Положення про медичний кабінет навчального закладу
БАТЬКАМ - ПРО ВАКЦИНАЦІЮ
Інфекцій багато-вакцинація одна.
Вже два роки в Україні триває епідемія кору. За даними МОЗ, з початку 2017 року на кір захворіли понад 115 тисяч українців у різних регіонах країни, 39 – померли від ускладнень. За словами лікарів, головна причина поширення хвороби – це низький рівень вакцинації і недостатній колективний імунітет. Адже ліків від кору не існує, і єдиний надійний метод профілактики, як і для більшості інфекційних захворювань, – це вакцинація.
Тож з початку цього навчального року щеплення є обов’язковою умовою для відвідування дітьми шкіл і дитячих садків. В іншому випадку дітей, які не мають необхідних щеплень, МОЗ рекомендує не допускати до навчання в колективі. Адже у школі невакциновані діти можуть поширювати інфекцію серед інших дітей, а також ставити під загрозу вчителів.
Важливо знати, що недопущення невакцинованих дітей до занять – це не тільки офіційна позиція МОН і МОЗ, а й вимога закону.
Стаття 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачає, що дітям, які не отримали щеплень за Національним календарем, не дозволяється відвідувати заклади освіти.
Вакцинація - це захист від 10 смертельно небезпечних хвороб
Гепатит В викликає вірус, який вражає печінку, призводить до розвитку цирозу і раку печінки, а це може призвести до смерті.
Туберкульоз передається повітряно-крапельним шляхом, призводить до ураження легень, кісток, туберкульозного менінгіту, смерті.
Поліомієліт викликає вірус, який передається через брудні руки, забруднені харчові продукти і воду, іноді — повітряно-крапельним шляхом, вражає нервові клітини, що відповідають за рухи, і викликає параліч. Паралітична форма поліомієліту невиліковна.
Дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом, проявляється у вигляді ангіни, під час якої у горлі утворюються плівки, що ускладнюють дихання і можуть призвести до смерті.
Кашлюк передається повітряно-крапельним шляхом, характеризується запаленням дихальних шляхів і супроводжується нападами спазматичного кашлю, який може призвести до зупинки дихання.
Правець передається при потраплянні в рани зараженого грунту, предметів (наприклад, цвяхів), проявляється сильними судомами, які можуть призвести до переломів кісток.
ХІБ-інфекція (гемофільна інфекція) передається повітряно-крапельним шляхом, у дітей від 5 років провокує розвиток пневмонії, гнійного менінгіту, запалення надгортанника, що призводить до задухи (епіглотиту), запалення середнього вуха (отиту), гнійного запалення суглобів (артриту), запалення кістки (остеомієліту), "зараження" крові (сепсису).
Кір передається повітряно-крапельним шляхом, може призвести до запалення мозку (енцефаліту), ураження органу слуху, інвалідності, смерті.
Краснуха передається повітряно-крапельним шляхом, особливо небезпечна при вагітності.
Епідемічний паротит (свинка) передається повітряно-крапельним шляхом, особливо небезпечний при вагітності, в рідких випадках може призвести до смерті.
Вакцинація - єдиний надійний спосіб захисту від хвороб і важких ускладнень.
ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО КІР
Міністерство охорони здоров"я відповідає:
- Поширені запитання щодо вакцинації від кору (дивитись за посиланням)
- Вакцинація дорослих: проти яких захворювань необхідно робити щеплення за Календарем профілактичних щеплень (дивитись за за посиланням)
"КЛІНІКА, ДРУЖНЯ ДО МОЛОДІ" ПРИЙДЕ НА ДОПОМОГУ
Основні завдання відділення:
– консультація молоді з питань збереження здоров’я і безпечної сексуальної поведінки;
– медична та психологічна допомога підліткам та молоді від 10 до 24 років;
– профілактика інфекцій, що передаються статевим шляхом;
– профілактика ВІЛ-інфекції та СНІДу;
– профілактика незапланованої вагітності;
– діагностика та лікування захворювань репродуктивної системи;
– профілактика шкідливих звичок;
– консультація з питань профілактики стресів, подолання кризових ситуацій для підлітків та їхніх батьків;
– організація і проведення групових інформаційно-освітніх заходів.
Все про роботу кланіки можна дізнатись за посиланням
МЕДИЧНИЙ ОГЛЯД
Постанова Кабінету міністрів України від 8 грудня 2009 р. N 1318
"Про затвердження Порядку здійснення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів"
п.3. Медичне обслуговування учнів навчальних закладів включає:
проведення обов'язкових медичних профілактичних оглядів;
проведення профілактичних щеплень згідно з їх календарем після лікарського огляду;
здійснення профілактичних та оздоровчих заходів під час навчання;
надання невідкладної медичної допомоги;
організацію госпіталізації за наявності показань та інформування про це батьків або осіб, які їх замінюють.
п.4. Обов’язкові медичні профілактичні огляди учнів навчальних закладів проводяться щороку медичними працівниками у закладах охорони здоров’я.
п.5. Під час обов'язкових медичних профілактичних оглядів лікарі
оглядають учнів та проводять обстеження,
роблять висновок про стан їх здоров'я,
визначають групу для занять фізичною культурою,
дають рекомендації щодо додаткових обстежень, лікування (за наявності показань), профілактичних щеплень, режиму, харчування та здійснення інших заходів
п.7. Профілактичні щеплення згідно з їх календарем після лікарського оглядупроводять у медичному кабінеті медичні працівники навчального закладу із залученням медичних працівників лікувально-профілактичного закладу або у лікувально-профілактичному закладі.
п.8. Профілактичні щеплення згідно з їх календарем проводяться за згодою одного з батьків або особи, що їх замінює.
ДОВІДКА
Форма первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду» — медичний документ, який видають батькам (іншим законним представникам дитини) на руки після проведеного щорічного медичного огляду. Потім довідку учня подають медичному працівникові навчального закладу. Щорічний медичний огляд дає можливість контролювати стан здоров’я школярів, оцінювати ризики виникнення алкогольної та наркотичної залежності серед учнів шкіл та покращити ситуацію з профілактичними щепленнями. Форма довідки школяра та інструкція щодо її заповнення затверджені наказом МОЗ «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів» від 16.08.2010 № 682. Цей наказ також встановлює правила заповнювання форми № 082-2/о. Згідно з наказом у графіку роботи лікувально-профілактичних закладів слід передбачити «дні школяра», коли учні могли б безперешкодно пройти профілактичний медичний огляд. Медичну довідку заповнюють на кожного школяра, який пройшов медичний огляд. Дані огляду вносять також до амбулаторної карти хворого чи історії розвитку дитини. ( Першоджерело https://www.medsprava.com.ua/article/1030-forma-086-1)
Розподіл по групах здоров"я (спільний наказ МОЗ та МОН України)
|