Єв ропейський тиждень місцевої демократії є загальноєвропейським заходом, який об'єднує місцеву владу та мешканців з метою сприяння їхньому діалогу та стимулювання місцевої демократії та залучення громадян. Він координується Конгресом місцевих і регіональних влад, який є політичною асамблеєю, що складається з місцевих і регіональних обраних представників 47 країн-членів Ради Європи. Офіційний старт Європейського тижня місцевої демократії відбувся 15 жовтня 2007 року під час проведення у Валенсії (Іспанія) 15-ї сесії Конференції європейських міністрів, відповідальних за місцеве і регіональне управління.
Тиждень передбачає одночасне проведення національних і місцевих заходів в усіх країнах-членах Ради Європи з метою активізації процесів розповсюдження інформації щодо принципів та досягнення місцевої і регіональної демократії у Європі, сприяння обізнаності громадян щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та їх залучення до прийняття управлінських рішень.
Відповідно до Указу Президента України «Про Європейський тиждень місцевої демократії» №922/2007 від 27.09.2007 року, Європейський тиждень місцевої демократії проводиться кожного року у тиждень, що включає 15 жовтня - дату відкриття для підписання Європейської хартії місцевого самоврядування в 1985 році.
При вступі до Ради Європи Україна взяла на себе зобов’язання щодо реалізації основних європейських принципів місцевого і регіонального розвитку. Україною ратифіковано та здійснюється імплементація усіх міжнародно-правових договорів Ради Європи в сфері місцевої і регіональної демократії, головним з яких є Європейська хартія місцевого самоврядування.
Євроінтеграція – це процес, який не тільки потребує політичної волі та значних зусиль на центральному рівні, але й належного рівня сприйняття та розуміння, а також безпосередньої роботи на рівні громад та регіонів.
Рада Європи вважає, що вільне отримання інформації щодо національних та європейських стандартів і принципів функціонування системи місцевого самоврядування та забезпечення можливості громадян активно брати участь у вирішенні питань своїх міст та регіонів є головною передумовою здійснення ефективного та демократичного управління на місцях.
Основна тема для проведення Європейського тижня місцевої демократії у 2019-2020 роках - «Місцева демократія: посилення довіри. Спільне покращення місцевої демократії разом з громадянами та практикування відкритого врядування».
ПОСИЛЕННЯ ДОВІРИ
Наше суспільство сьогодні стикається з демократичною та інституційною кризою, яка призводить до зростання втрати громадської довіри до демократичних інститутів та політиків, оскільки багато громадян не відчувають, що вони належним чином представлені, а їхні інтереси не захищаються. Довіра між людьми та владою є ключом фактором для функціонування демократії, а місцева влада відіграє вирішальну роль у зміцненні довіри громадськості до демократичних систем врядування.
СПІЛЬНЕ ПОКРАЩЕННЯ МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ
Місцевий рівень ідеально підходить для партисипативної демократії, оскільки забезпечується значний рівень залучення людей до державних справ і забезпечується гарна платформа для використання інноваційних методів та інструментів. Громадяни можуть брати участь у процесі прийняття рішень у їхньому муніципалітеті за допомогою бюджету участі, громадських радах, інших механізмів та гарних практик.
ПРАКТИКУВАННЯ ВІДКРИТОГО ВРЯДУВАННЯ
Міста-учасники заохочуються до зміцнення місцевої демократії, зокрема, практикуючи відкрите врядування. Це проста, але потужна ідея, що уряди працюватимуть краще для людей, якщо органи влади будуть прозорими, партисипативними та підзвітними, то вони будуть краще працювати для людей. Відкрите врядування забезпечує краще прийняття рішень, більшу довіру громадськості до інститутів та більш ефективні послуги.
У межах Єропейського тижня місцевої демократії в навчальному закладі відбулитя тематичні усні журнали "Європейські стандарти та кращі практики місцевого самоврядування" у межах уроків історії та права.
![](/_nw/7/s87471086.jpg) ![](/_nw/7/s72332963.jpg) ![](/_nw/7/s18680772.jpg)
|