1963 рік. Адміністрацією міста прийнято рішення про відкриття 8-річної школи з російською мовою навчання по вулиці Космчній на 39 класів з кількість учнів 1590 та присвоїти їй № 80.
Акт державної приймання в експлуатацію триповерхового будови 8-річної школи корисною площею 3471 кв. м затверджений 15 вересня 1963. У 1970 році школа отримала статус середньої школи. Кількість учнів в 1970 році становило 1787 осіб.
Перший директор школи - Макоєдова Марія Михайлівна. 1963-1969. Вчитель історії.
Зробила великий внесок в розвиток школи. У 1967 році восьмирічна школа №80 вперше набрала 9 клас і стала середньою загальноосвітньою школою. Наповнюваність класів у ці роки 38-40 чоловік. У цей період школа стала активно брати участь у всіх районних та міських конкурсах художньої самодіяльності. Почалася тимурівська работа- допомогу ветеранам Великої Вітчизняної війни та людям похилого віку. Велика увага приділялася трудовому навчанню. Благоустрій шкільної ділянки - справа рук учнів і вчителів. Велику допомогу надавали школярі і в благоустрої Космічного мікрорайону. Із зібраного школярами металобрухту, був побудований автобус для жителів міста Запоріжжя.
Макоєдова М. М. нагороджена численними грамотами. Була призначена начальником Жовтневого відділу народної освіти м.Запоріжжя
Головін Лев Андрійович. Директор школи 1969-1973. Вчитель фізики. Людина вольова і вимоглива. Писав чудові вірші. Діяльність школи в цей період була спрямована на профорієнтацію учнів, на виховання активної життєвої позиції. Учні школи були частими гостями на підприємствах міста: «Запоріжсталь», «Радіоприлад», «Комунар», «Запоріжтрансформатор», швейних і кондитерських фабриках. Організовувалися зустрічі з передовиками виробництва. Навчально-виховний процес в школі проходив в школі через дитячі організації: піонерську, комсомольську.
У період літніх канікул старшокласники стали виїжджати в радгоспи Запорізької області для надання допомоги в прополюванні та збиранні врожаю. Так був створений ТПВ (табір праці і відпочинку). Школярі брали участь у зборах макулатури та металобрухту.
Головін Л.А. з 1973 року по 1984 рік - директор обласного інституту удосконалення вчителів.
Духовська Ольга Романівна. Директор школи 1973-1998. Вчитель фізики. Відмінною особливістю цього періоду школи було прагнення перебувати в центрі інноваційних процесів, вдосконалення педагогічної майстерності. Дев'ять вчителів школи були нагороджені знаком «Відмінник народної освіти». Школа перейшла на кабінетних систему роботи. Велика увага приділялася військово-патріотичному, трудовому, фізичного виховання школярів. У школі кілька років функціонували спорт класи з плавання. Школа була призером районних, міських та обласних змагань з легкої атлетики, волейболу, шашок. Школярі працювали в радгоспах с. Григорівка, с. Балки і с. Іванівки.
Піонерська дружина школи №80 була однією з кращих в місті, і їй неодноразово присвоювали звання правофлангової.
Вокально-інструментальний ансамбль учнів 8-10 класів брав активну участь в районних та міських заходах. Створені були загони ЮІР і ЮДМ. Старшокласники брали участь в рейдах по району разом з дружинниками заводу «Радіоприлад». Особливою популярністю в колективі вчителів і учнів користувався театральний гурток (вчитель Орлова І.О.)
Ганюкова Катерина Степанівна. Очолює школу з 1998 року. Вчитель математики. Школа в цей період забезпечує доступну і якісну початкову, загальну і середню освіту всім школярам, як свого мікрорайону, так і інших районів міста, в т.ч. для дітей з обмеженими можливостями, надає різні форми здобуття освіти: очна, надомна. За ці роки в школі сформувався висококваліфікований, працездатний творчий педагогічний колектив, який відрізняється високим рівнем професіоналізму і готовністю до участі в інноваційних процесах.
Гортаючи сторінки історії
Вчителі-ветерани праці
Школа у ХХІ столітті
Будемо вдячні за надання фотоматеріалів, адже це частина історії нашої школи. Пишіть на електронну адресу vikakot514@gmail.com