З 1 січня 2018 року наша школа приєдналась до проекту під назвою «Кольорові відра» за ініціативи організації «Євроін». У рамках проекту ми будемо вчитися сортувати сміття.
Ситуація зі сміттям в Україні на сьогоднішній день дуже напружена . В Україні щорічно утворюється близько 52 млн т побутового сміття. Тобто в день українці створюють 142,5 тис. т відходів. Порівнюючи ці показники з показниками інших країн, можна зробити висновок, що Україна виробляє приблизно стільки ж сміття скільки, наприклад, Бразилія і Японія. Але чому в цих країнах набагато чистіше, ніж в Україні, хоча сміття вони виробляють стільки ж?
Велика частина побутового сміття (не менше 90%) просто складується. Тобто, прямо кажучи, вантажівками вивалюється на звалища, яких в Україні налічується 6 тисяч. Причому 5% з них багаторазово перевантажені, а 16% складають велику загрозу навколишньому середовищу і людям.
На І поверсі нашої школи встановлені 5 баків для роздільного збору сміття. Вони відрізняються за кольорами.
- Жовтий колір – це пластик (пляшки, стаканчики, поліетиленові пакети і т.д.);
- Зелений колір – це скло;
- Голубий колір – це папір і картон;
- Фіолетовий колір – це інша вторинна сировина (паки з-під соку або йогурту, паперові стаканчики!, металеві бляшанки і т.д.)
- Червоний колір – це інше сміття.
Що ми можемо зробити? А ось що!
- Уникнути вироблення сміття, тобто замінити одноразове багаторазовим. Наприклад, ми можемо використовувати красиву еко-торбинку замість того, щоб купувати пакет у магазині або пити із власної чашки не купуючи одноразовий стаканчик.
- Давати речам друге життя. Наприклад, із пластикової або металевої пляшки ми можемо зробити оригінальну підставку для олівців, а якщо трішки пофантазувати то можна створювати навіть іграшки, скриньки і т.д.
Сортування сміття в школу дає нам можливість попрактикуватись у сортуванні сміття вже зараз, бо рано чи пізно ми вимушені будемо сортирувати сміття в кожній оселі, щоб не загинути від бруду та не знищити всю планету.
|