Розпочався пожежонебезпечний період, коли достатньо лише необачно кинутого недопалка у суху траву, як миттєво пожежа набуває загрозливих масштабів. Вітряна погода сприяє дуже швидкому поширенню вогню.
Рятувальники стикаються з проблемою недотримання людьми правил пожежної безпеки під час відвідування екосистем. Як результат – масштабні пожежі на відкритій території, непоправна шкода екології та чималі матеріальні збитки.
Пам’ятайте, користуватись вогнем для знищення сухої трави та сміття категорично заборонено. Адже ці необдумані дії можуть призвести до розповсюдження вогню на житлові, господарські споруди та дачні садиби. Гасіння лісових пожеж та загорянь на відкритій території пов’язане з подоланням великих труднощів, затратою значних матеріальних засобів і людських ресурсів. Від своєчасного виявлення загорання і гасіння на початковій стадії залежить подальший успіх ліквідації пожежі та розміри збитків. Нажаль, непоодинокими є випадки, коли полум’я з невеличкого загоряння перекидалося на дерева та господарчі будівлі. Вогонь на відкритій території в безвітряну погоду може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну – до 30 км; висота полум’я сягати 2-х метрів. Найбільш загрозливою є пожежа, яка розповсюджується при сильному вітрі з різкими змінами напрямку і швидкості. Як правило, територія таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази.
Під час відвідування лісів, берегів річки Дніпро та Національного заповідника о. Хортиця, необхідно бути вкрай обережним, адже не загашений недопалок або не залите вогнище можуть стати причиною виникнення масштабної пожежі. Представники лісництва розповідають, що для того, щоб повністю відновити пошкоджені дерева необхідно в середньому 40-50 років, чагарники та кущі відновлюються за 5 років. Якщо пожежа знищила червонокнижний вид трави чи кущів – то це завдає неоціненних збитків.
Під час відпочинку на природі слідкуйте за розпаленим багаттям та дотримуйтесь всіх правил пожежної безпеки. При виборі місця для пікніку враховуйте наявність охоронної зони ліній електромереж. Вона становить для ЛЕМ напругою 6-10кВ – 10 метрів з кожного боку лінії, для ЛЕМ напругою 35кВ – 15 метрів, для ЛЕМ, напругою 110кВ – 20 метрів, для ЛЕМ наругою 150кВ і більше – 25 метрів. Розпалення багать в охоронній зоні – загрожує не лише знеструмленням лінії, а й несе безпосередню загрозу для вашого здоров’я і, навіть, життя. Категорично забороняється також розкладати багаття, спалювати стерню, залишати легкозаймисті матеріали та складати сміття поблизу ліній електропередач та трансформаторних підстанцій.
За статистикою ГУ ДСНС України у Запорізькій області з початку цього року виникла 481 пожежа в екосистемах, в результаті чого вогнем було знищено – 80,75 га території навколишнього природного середовища.
Так, 4 травня о 12:33 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про загоряння сухої трави в лісопарковій зоні м. Енергодар. Прибувши на місце події, рятувальники з’ясували, що горить суха трава на відкритій території загальною площею 0,06 га. Вже о 12:49 пожежу локалізували, а о 14:09 ліквідували. Від ГУ ДСНС залучалась 1 одиниця техніки та 4 вогнеборця.
8 червня о 13:32 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про загорання сухої трави по вул. Степанянца м. Бердянськ. Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що горить суха трава на відкритій території на площі 150 кв. м. Вогнеборці негайно подали воду на гасіння та о 13:39 локалізували пожежу, а о 13:55 її повністю ліквідували. Від ГУ ДСНС залучалось 1 одиниця техніки та 5 чоловік особового складу.
20 червня о 17:28 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що по вул. Коцюбинського м. Бердянськ, сталася пожежа. Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що горить суха трава на відкритій території на площі 0,8 га. Вогнеборці негайно подали воду на гасіння та о 17:55 локалізували пожежу, а о 19:15 її повністю ліквідували.
21 червня о 14:19 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що в с. Дмитрівка, Бердянського району сталася пожежа. Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що вздовж берега річки горить суха трава на відкритій території на площі 0,8 га. Вогнеборці негайно подали воду на гасіння та о 14:40 локалізували пожежу, а о 16:25 її повністю ліквідували.
11 липня о 13:28 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про дим у лісі по дорозі на водозабір в місті Енергодар. Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що горить чагарник та суха трава загальною площею 0,4 га. Вогнеборці негайно подали воду на гасіння та о 13:55 локалізували пожежу, а о 15:00 її повністю ліквідували. Від ГУ ДСНС залучались 1 одиниця техніки та 4 чоловіки особового складу.
Рятувальники вкрай стурбовані та звертаються до громадян з проханням бути пильними та обережними під час відпочинку на природі, дотримуватись правил пожежної безпеки. Але, якщо вже так сталося, що невинне багаття переходить у неконтрольоване розповсюдження вогню у велику пожежу, одразу телефонуйте до Служби порятунку «101».
З метою запобігання травмуванню та загибелі людей внаслідок порушення елементарних правил безпеки життєдіяльності, виховання у громадян культури безпечної поведінки надсилаємо Вам експрес-інформацію та просимо сприяти проведенню інформаційно-роз’яснювальної роботи серед фахівців Вашого відомства. Давайте разом дбати про безпеку! Щиро запрошуємо до співпраці, яка є необхідною для підвищення рівня обізнаності людей щодо правил безпеки життєдіяльності. Лише разом ми зробимо життя безпечним! |