. "КОЛЬОРОВІ ВІДРА" вже в школі - 14 Січня 2018 - Сайт ЗОШ № 80 М. Запоріжжя
П`ятниця, 03.05.2024, 18:13

Главная » 2018 » Січень » 14 » "КОЛЬОРОВІ ВІДРА" вже в школі
"КОЛЬОРОВІ ВІДРА" вже в школі

З 1 січня 2018 року наша школа приєдналась до проекту під назвою «Кольорові відра» за ініціативи організації «Євроін». У рамках проекту ми будемо вчитися сортувати сміття.

Ситуація зі сміттям в Україні на сьогоднішній день дуже напружена . В Україні щорічно утворюється близько 52 млн т побутового сміття. Тобто в день українці створюють 142,5 тис. т відходів. Порівнюючи ці показники з показниками інших країн, можна зробити висновок, що Україна виробляє приблизно стільки ж сміття скільки, наприклад, Бразилія і Японія. Але чому в цих країнах набагато чистіше, ніж в Україні, хоча сміття вони виробляють стільки ж?

Велика частина побутового сміття (не менше 90%) просто складується. Тобто, прямо кажучи, вантажівками вивалюється на звалища, яких в Україні налічується 6 тисяч. Причому 5% з них багаторазово перевантажені, а 16% складають велику загрозу навколишньому середовищу і людям.

На І поверсі нашої школи встановлені 5 баків для роздільного збору сміття. Вони відрізняються за кольорами.

- Жовтий колір – це пластик (пляшки, стаканчики, поліетиленові пакети і т.д.);

- Зелений колір – це скло;

- Голубий колір – це папір і картон;

- Фіолетовий колір – це інша вторинна сировина (паки з-під соку або йогурту, паперові стаканчики!, металеві бляшанки і т.д.)

- Червоний колір – це інше сміття.

Що ми можемо зробити? А ось що!

- Уникнути вироблення сміття, тобто замінити одноразове багаторазовим. Наприклад, ми можемо використовувати красиву еко-торбинку замість того, щоб купувати пакет у магазині або пити із власної чашки не купуючи одноразовий стаканчик.

- Давати речам друге життя. Наприклад, із пластикової або металевої пляшки ми можемо зробити оригінальну підставку для олівців, а якщо трішки пофантазувати то можна створювати навіть іграшки, скриньки і т.д.

Сортування сміття в школу дає нам можливість попрактикуватись у сортуванні сміття вже зараз, бо рано чи пізно ми вимушені будемо сортирувати сміття в кожній оселі, щоб не загинути від бруду та не знищити всю планету.

Просмотров: 549 | Добавил: Admin | Рейтинг: 0.0/0

«  Січень 2018  »