. У Запоріжжі триває впровадження державної реформи у галузі освіти - 19 Лютого 2021 - Сайт ЗОШ № 80 М. Запоріжжя
Середа, 15.05.2024, 08:28

Главная » 2021 » Лютий » 19 » У Запоріжжі триває впровадження державної реформи у галузі освіти
У Запоріжжі триває впровадження державної реформи у галузі освіти

Згідно з реформою освітньої галузі заклади загальної середньої освіти міста трансформуються за зразком: початкова школа - гімназія - ліцей. Зміни зумовлені вимогами законодавства. Готовність шкіл у плані оснащення відповідної матеріальної бази 16 лютого перевірив директор департаменту освіти і науки Запорізької міськради Станіслав Романчук у ході ознайомчого візиту.  Зокрема завітав до ліцею «Логос», що у Вознесенівському районі.

Реформування освітньої галузі в Україні почалось з ухвалення у 2017 році нового Закону України «Про освіту». Згідно з документом п’ять років були відведені на те, аби привести всі заклади загальної середньої освіти у відповідність до статей Закону, а саме – поділити їх на три рівні: початкова школа – здобуття початкової освіти (1-4 класи), гімназія – здобуття базової середньої освіти (5-9 класи), ліцей – здобуття профільної середньої освіти (10-12 класи).

Зі свого боку міська влада Запоріжжя вживає заходів для оптимізації мережі освітніх закладів таким чином, аби перебіг реформи на кількість 10-х класів та кількість педагогічних ставок не вплинув. Їх планують об’єднувати за профілями. Так, учні зможуть заздалегідь визначитися з колом предметів, які вивчатимуть поглиблено і, відповідно, зосередитися на обраних - тих, які знадобляться для подальшого вступу у вищі навчальні заклади.

У ліцеях зокрема планується забезпечити функціонування лабораторій та належне технічне оснащення. Нині укладаються договори з вищими закладами про співпрацю. Будуть залучені фахівці з вищих навчальних закладів, які викладатимуть окремі предмети у ліцеях Міста.

Впродовж 2019-2020 років у Запоріжжі були змінені найменування 25 закладів загальної середньої освіти: 15 на тип закладу «гімназія», 5 – на «початкова школа», ще 5 – на «ліцей». Загалом у місті планується створити 28 ліцеїв – по 4 в кожному районі. ( за матеріалами fb-сторінки Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради )

Пропонуємо ознайомитись планом дій щодо трансформації закладів освіти в Комунарському районі м. Запоріжжя.

Просмотров: 566 | Добавил: Admin | Рейтинг: 0.0/0

«  Лютий 2021  »